Altın Avı Oyunu

20.11.2014 tarihinde Flash Oyunlar kategorisine eklenmiş, 1.273 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.


Altın avı, eğitsel bir oyundur. Oyun oynandığı süreç içerisinde oyuncuya bir takım beceriler kazandırır ve kendisini geliştirmesini sağlar. Birey hangi konuda gelişim yaşamaya ihtiyaç duyuyorsa, o konularda kazanım sağlayan eğitsel oyunlardan yararlanmalıdır. Altın avı eğitsel oyununun, oyuncuya sağladığı kazanımlar arasında verilen süreyi en yüksek kazançlarla değerlendirmek, insanın karşısına çıkan fırsatları kaybetmeden elde etmeyi başarabilmesi, insanın becerili hamleler yapabilmesi ve iş sürecinde karşılaştığı engelleri aşabilmesidir.

Altın avı eğitsel oyununda altın avcısı aracıyla birlikte raylara kenetlenmiştir. Verdiği uzun uğraşların sonucunda altın çıkarabileceği en uygun yeri bulmuş ve kazısını bitirmiştir. Kazıdan sonra geriye altınları sırtlamak ve kısa sürede oradan kaçmak gerek. Çünkü birileri altın çıkardığımızı görürse hazinelerimizi gasp edebilir. Altınlarımızı güvenle oradan götürebilmek ve kimseye yedirmemek için zamanımız oldukça kısıtlı. Zamanı en iyi değerlendirebilmek ve kısa sürede yüklü miktarda kazançlar elde edebilmek hem strateji hem de el becerilerimize bakıyor. Zaten eğitsel oyunlarda amacın insana bir takım beceriler sağlamak olduğunu da belirtmiştik. Altın avı eğitsel oyununa ilk başladığımız anlarda fazla kazanç elde edemeyebilir ya da süremiz dolduğunda elimizde hiç altın olmayabilir. Burada endişelenmeye ve ümitsizliğe kapılmaya gerek yok. Oyun ilk olarak sabretmemiz gerektiğini bizlere aşılamaya çalışıyor. Sabretmeyi öğrendiğimizde işimize daha iyi odaklanacağımız ve görevlerimizin üstesinden hakkıyla geleceğimiz altın avı oyununun temel kurallarından bir tanesi. İnsan en ufak bir işe başladığında bile bazen sabretmesi gerekebilir. Eğer sabırsızlığını yenemez ve bir an önce kendisini işin içerisinden sıyırmaya uğraşırsa eline geçen tek şey zaman kaybı olacaktır. Unutmayın ki insan vakti kıymetlidir, hayatta sahip olduğu en değerli hazine yaşadığı vakittir. Diğer tüm seçenekler vakitten sonra gelir.

Zamanı en iyi şekilde değerlendirebilmek, az zaman çok iş.

  1. Altın avı eğitsel oyunu zamanın ekonomik kullanımı hakkında insana deneyim katmak ister, bu konuda sağladığı ilk deneyim zamanı iyi değerlendirebilmek için işe başlamadan önce en uygun fırsatların düşünülmesi ve en kısa sürede elde edilebilecek en çok kazançla işin tamamlanması üzerinedir. Oyunda çıkarmanız gereken altınları 40 saniye içerisinde çıkardığınızda daha az kazanç elde ederken, 20 saniye içerisinde altınlarınızı çıkarıp işinizi bitirdiğinizde daha çok kazanç elde edersiniz. Altın avında zamanı kıymetli kullanmak önemlidir.
  2. Zamandan sonra gelen en önemli kavramsa fırsatları iyi değerlendirmektir. Zamandan sonra gelmesinin asıl sebebi ise karşımıza çıkan fırsatları bize sahip olduğumuz zaman sunar. Zamanı iyi değerlendirmeyen ve gerektiği sürede işini tamamlayamayan birey karşısına daha fazla fırsatların çıkmasını sağlayamaz. Ne kadar çok fırsatla karşılaşmak, ne kadar çok kazanç elde etmek istiyorsa vaktini en iyi şekilde değerlendirmeli ve zamanı boş anı çöplüğüne çevirmemelidir. Altın avı, sizlere kısıtlı bir zaman verir. Verilen kısıtlı zaman içerisinde madende bulunan tüm altınları oradan çıkarmalı ve vagonunuza yüklemelisiniz.
  3. Sahip olduğumuz zamanı ve karşımıza çıkan fırsatları kullanabilmemiz için şart olan bir kavram daha vardır, en iyi hamleyi yapabilmek. Hamle becerileri, insanın doğuştan sahip olduğu ya da daha sonradan belirli çalışmalar sonucunda elde ettiği kişisel yeteneklerin bütünüdür. Kişi eğer doğuştan gelişmiş hamle yeteneklerine sahip değilse fırsat bulduğu her anı değerlendirerek kendisini geliştirebilir. Hamle becerilerini eksiksiz bir şekilde kazanan birey karşısına çıkan işleri değerlendirmekte ve zamanını en ekonomik biçimde kullanmakta güçlük çekmez.

 

Hadi görelim kim en kısa sürede fırsatlarını en iyi şekilde değerlendirebiliyor ve altın avı eğitsel oyununda daha çok kazanç elde edebiliyor?


Bir önceki yazımız olan Angry Birds Oyunu başlıklı makalemizde eğitsel oyunlar angry birds hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar Hakkında

Yazar : Eğitsel Oyunlar

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


Sitemizde En Çok Oynanan Oyunlar

Atv Motor Oyunu Engelli Parkur ATV motor, 3, 4, ve 6 tekerlekli modell ...
HEMEN OYNA
Zirveye Uçuş Her insan iyi bir bilgisayar kullanıcıs ...
HEMEN OYNA
Blok Devirme Blok devirme oyununda bir tarafta kulla ...
HEMEN OYNA
Akıllı Küre Oyunu Akıllı küre, seri düşünme ve beraberind ...
HEMEN OYNA
Dune Buggy Dune Buggy, oyunculara bir takım kazanı ...
HEMEN OYNA
Ateş ve Su Ateş ve su, internet dünyasının en popü ...
HEMEN OYNA
Çılgın ATV Yarışı Oyna Çılgın ATV yarışı her bilgisayar oyuncu ...
HEMEN OYNA
Balon Patlatma Balon patlatma oyunu geçmiş dönemlerde ...
HEMEN OYNA
Angry Birds Oyunu Angry Birds, oyununun Türkçe karşılığı ...
HEMEN OYNA
Altın Avı Oyunu Altın avı, eğitsel bir oyundur. Oyun oy ...
HEMEN OYNA
10’a Tamamlama Oyunu 10’a tamamlama oyunu hem eğitsel hem de ...
HEMEN OYNA
Akıl Okuma Zihninize güveniyor musunuz? Eğer zihni ...
HEMEN OYNA
İl Bulma Oyunu İl bul oyunu, bir süre oynandığında kiş ...
HEMEN OYNA
Çarpışan Arabalar Çarpışan arabalar, hem çocukların hem d ...
HEMEN OYNA
Yağmurdan Kaçış Yağmurdan kaçış, düşünme ve strateji ür ...
HEMEN OYNA

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Kim 500 Milyon İster! (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Kim ..
Mevsimler Oyunu (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Çocukların ..
İl Bulma Oyunu (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); İl ..
Atv Motor Oyunu Engelli Parkur (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); ATV ..

Son Yapılan Yorumlar

Eğitsel oyun nedir? için Eğitsel Oyunlar diyorki;

Mail adresinize iletişim maili gönderiyorum. İlginiz için teşekkürler.

Eğitsel oyun nedir? için Serife diyorki;

Merhaba benimde bir egitsel oyunum var nasıl irtibata gecebilirim

Eğitsel oyun nedir? için Hüseyin diyorki;

Abi ödevimi yapıyorum
  • Tavsiye Linkler