Angry Birds Oyunu

17.10.2014 tarihinde Flash Oyunlar kategorisine eklenmiş, 20.634 Kişi Okumuş ve 5 Yorum Yapılmış.


Angry Birds, oyununun Türkçe karşılığı net olarak kızgın kuşlardır. Oyunun adından da anlayabileceğimiz gibi kuşlarımız oldukça kızgın ve onlara verilecek görevi tamamlamak için sabırsızlıkla bekliyorlar. Oyunun amacı atış yapmak ve istenen hedefleri vurmak. Hedefleri vurarak ya kuş dostlarımızı özgürlüğüne kavuşturuyor ya da pis canlıların kafasını eziyoruz. Hangisini yapacağımız seçtiğimiz oyunun bizlere sunduğu içeriklere kalmış. Çünkü Angry Birds oyunu zengin içeriğe ve yüzlerce göreve sahip. Oyununun birbirinden farklı sürümleri bulunmaktadır. Oyun ilk olarak mobil cihazlar adına üretilmiştir. Mobil kullanıcıları tarafından sık tercih edilmeye başlandığında ve belirli bir popülerlik düzeyi yakaladığında bilgisayar ortamına taşınması çok zaman almamıştır. Angry Birds oyununun mobil hayatından kısa bir süre sonra bilgisayarlarda da sık sık tercih edildiği göze çarpmıştır. Özellikle sosyal ağlarda ve çeşitli eğitsel oyun sitelerinde yer alan Angry Birds oyunu oyuncuya hem hedefi vurma becerileri kazandırmış hem de eğlendirmiştir. Sosyal ağların ve oyun sitelerinin dışında Chrome web tarayıcısının mağazasından elde edilebilir ya da bir demo olarak bilgisayarınıza indirilebilir. Bu sayede internet bağlantınızın olmadığı anlarda da Angry Birds oyununu oynayabilirsiniz.

Kuşlar haliyle biraz sinirli, pis domuzlar tarafından yumurtaları çalınmış. Yumurtalarını çalan domuzlara bunun bedelini ödetmeleri gerekiyor ve kızgın kuşlarımızın karşısında sizlerin de desteğiyle domuzların hiçbir şansı kalmıyor. Yumurtalarını çalan domuzlardan intikamlarını aldıktan sonra diğer bir sürümde kafeste tutulan arkadaşlarını kurtarmak için mücadele verirler. Çünkü bir kuş için özgürlük önemlidir. Uçamadıkları, kafeste hapis oldukları hayatın onlar için hiçbir önemi yoktur. Her sürümün bazı bölümlerinde ustaca gizlenmiş yumurtalar olabilir. Eğer yumurtaları gizlendikleri yerden çıkaramazsanız bölümü geçemezsiniz. Bölümü başarıyla geçebilmek için gizlenen yere atış yapmayı ve yumurtayı oradan çıkarmayı başarın. Ayrıca hedefi on ikiden vurur, ne kadar az atış yaparsanız aynı oranda çok puan kazanırsınız. 3 yıldıza ulaşabilmek daha fazla puan elde edebilmek için oyunda daha az atış yaparak daha fazla hedef vurmayı deneyin. Yapımcılar tarafından yapılan açıklamaya göre oyunun her bölümü tek atışta tamamlanabilecek şekilde tasarlandı. Fakat insanlar dikkatlerini yeterince kullanamadıkları ya da tam olarak oyunu önemsememeleri yüzünden konsantre olamadıkları için genellikle atış haklarının tamamını kullanıyorlar.

Angry Birds oyununda, atış yapılması için bir sapana ihtiyaç duyulur. Atış için ihtiyaç duyduğumuz sapan hedefi menziline alan belirli bir mesafeye yerleştirilir ve sıkı bir lastikle donatılır. Ardından sinirli kuşumuz lastiğin ucuna yerleştirilir ve hedefi vurmak için fırlatılır. Bir süre havada döndükten sonra eğer geçerli bir atış yapmışsak hedefi on ikiden vurur ve seviyeyi geçmiş oluruz. Küçük kırmızı kuşlar oldukça çelimsizdir ve blokları aşamaz. Yalnızca açıkta bulunan hedefleri vurabilirler. Sarı kuş sürekli hızlanan bir yapıya sahiptir. Buzul engelleri kolaylıkla aşamazken tahta engelleri kolaylıkla aşar. Küçük mavi kuşu fırlattığınızda net olarak üç parçaya ayrılır. Tahta parçalara etkisi olmazken, buzu tamamen deler. Beyaz kuş, iri bir yapıya sahiptir ve hızla yükselir. Dokunulduğunda hedefi vurmak üzere bıraktığı bir yumurta bırakır. Siyah kuş tüm blokları yok edebilecek kapasitededir. Dokunduğunuzda ve hedefe çarptıktan yaklaşık olarak iki saniye sonra patlar. Her bölümde bizlere verilen kuşlar değişmektedir. Çünkü karşımıza çıkan hedefleri tam olarak yok edebilmek için farklı farklı kuşlara ihtiyaç duyabiliriz. Örneğin buzul bir hedef  yok etmemiz gerekiyorsa, o bölüm buzul hedefleri delip geçen bir kuşla başlayacaktır. Angry Birds eğitsel oyunu bireye eğlenceli zaman geçirme imkanı sunar ve beraberinde atış becerilerini geliştirir.

 


Bir önceki yazımız olan Zirveye Uçuş başlıklı makalemizde Çocuklar için eğitsel oyunlar, eğitici oyunlar ve Meb eğitici oyunlar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Terimler :
Yazar Hakkında

Yazar : Eğitsel Oyunlar

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

şifanur kaf kef
15 Şubat 2015 - 9:55 am

angry birds oynu süper … herkese tavsiye ederim…

ayşegül
01 Nisan 2015 - 10:41 am

oyunlar süperdi

ceren
28 Mayıs 2015 - 11:41 am

berbat

ceren
01 Haziran 2015 - 7:32 am

oyun zekiniz yok ben napım herşeye süper bu ne ya

ezgi
22 Eylül 2015 - 12:40 pm

çok güzel


Sitemizde En Çok Oynanan Oyunlar

Atv Motor Oyunu Engelli Parkur ATV motor, 3, 4, ve 6 tekerlekli modell ...
HEMEN OYNA
Zirveye Uçuş Her insan iyi bir bilgisayar kullanıcıs ...
HEMEN OYNA
Blok Devirme Blok devirme oyununda bir tarafta kulla ...
HEMEN OYNA
Akıllı Küre Oyunu Akıllı küre, seri düşünme ve beraberind ...
HEMEN OYNA
Dune Buggy Dune Buggy, oyunculara bir takım kazanı ...
HEMEN OYNA
Ateş ve Su Ateş ve su, internet dünyasının en popü ...
HEMEN OYNA
Çılgın ATV Yarışı Oyna Çılgın ATV yarışı her bilgisayar oyuncu ...
HEMEN OYNA
Balon Patlatma Balon patlatma oyunu geçmiş dönemlerde ...
HEMEN OYNA
Angry Birds Oyunu Angry Birds, oyununun Türkçe karşılığı ...
HEMEN OYNA
Altın Avı Oyunu Altın avı, eğitsel bir oyundur. Oyun oy ...
HEMEN OYNA
10’a Tamamlama Oyunu 10’a tamamlama oyunu hem eğitsel hem de ...
HEMEN OYNA
Akıl Okuma Zihninize güveniyor musunuz? Eğer zihni ...
HEMEN OYNA
İl Bulma Oyunu İl bul oyunu, bir süre oynandığında kiş ...
HEMEN OYNA
Çarpışan Arabalar Çarpışan arabalar, hem çocukların hem d ...
HEMEN OYNA
Yağmurdan Kaçış Yağmurdan kaçış, düşünme ve strateji ür ...
HEMEN OYNA

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Kim 500 Milyon İster! (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Kim ..
Mevsimler Oyunu (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Çocukların ..
İl Bulma Oyunu (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); İl ..
Atv Motor Oyunu Engelli Parkur (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); ATV ..

Son Yapılan Yorumlar

Eğitsel oyun nedir? için Eğitsel Oyunlar diyorki;

Mail adresinize iletişim maili gönderiyorum. İlginiz için teşekkürler.

Eğitsel oyun nedir? için Serife diyorki;

Merhaba benimde bir egitsel oyunum var nasıl irtibata gecebilirim

Eğitsel oyun nedir? için Hüseyin diyorki;

Abi ödevimi yapıyorum
  • Tavsiye Linkler