Ateş ve Su

21.02.2015 tarihinde Flash Oyunlar kategorisine eklenmiş, 48.595 Kişi Okumuş ve 31 Yorum Yapılmış.


Ateş ve su, internet dünyasının en popüler flash oyunlarından bir tanesi haline gelmiştir. İnternet dünyasında insanların yaptıkları aramalara bakarak popülarite düzeyini anlayabiliyoruz. Oyunun yüksek bir popülarite seviyesine sahip olması oyunculara sunduğu eşsiz eğlenceyi ve kaliteyi yansıtıyor. Aynı zamanda iki kişilik oyunlar kategorisinde yer aldığı için arkadaşlarınızla beraber eğlenceli vakit geçirme şansına da sahipsiniz. Fakat oyun arkadaşlarınızın yanınızda bulunmadığı anlarda da Ateş ve Su oyunuyla birlikte eğlenmek istiyorsanız onların karakterini de sizin yönetmeniz gerekiyor. İki kişilik oyunlar bilgisayar kullanımı hakkında fazla bilgi sahibi olmayan çocuklar içinde oldukça kullanışlıdır. Aynı zamanda kişi bu oyun içerisinde mücadele ruhunu da ortaya koyar. Zorlu mücadelenin insan ruhuna kattığı eşsiz heyecan ve kazanma hırsı ateş ve suda bir araya geliyor. Klavyenizde yer alan ok tuşları aracılığıyla ateş karakterini yönlendirirken, su karakterini de A, D, W tuşlarıyla birlikte yönlendiriyoruz. Karşımıza çıkan engelleri aşmak için bu tuşları dikkatli kullanmalıyız. Klavye tuşlarına eksik bastığımızda veya elimizi yeteri kadar süre içerisinde karakterlerimizi yönlendirmek için kullandığımız klavye tuşlarından çekmediğimizde karakterimizin hayatı tehlikeye giriyor.

Normal şartlar altında “ateş ve su” ikilisinin birbirlerine oldukça zıt kavramlar olduğu düşünülmektedir. Fakat burada her ikisi de bir arada olmak zorunda kalıyor. Eğer aralarından bir tanesi eksik olursa verdikleri zorlu mücadelede başarıya ulaşmaları söz konusu bile olmayacak. Zorlu hedefe ulaşmak için yürüdükleri bu engelli yolda karşılarına bazı can sıkıcı engeller çıkıyor. Suyun ilerlediği yolda karşısına çıkan engelleri ateş yok etmek için mücadele ederken ateşin yolunu kesmek için yerleştirilmiş engelleri de su ortadan kaldırıyor. Başka bir deyişle iki zıt kavramın birbirlerinin kahrını çektiklerini de söyleyebiliriz. Her iki karakterde zıt kavramlar olmalarına rağmen birbirleri adına büyük fedakarlıklar yapıyor. Saatlerce eğlenmek için kullanabileceğimiz bu oyundan fedakarlık konusunda önemli bir ders çıkarmamız gerekiyor. Canlıların yalnızca kendisi veya kendisine benzer varlıklar için değil aynı zamanda kendi türüyle uyumsuz varlıklar içinde fedakarlık yapması gerektiğini öneriyoruz. Ateş ve su oyununun yapımcıları oyun severleri eğlendirirken beraberinde önemli dersler vermeyi başarmış gibi gözüküyor.

Paylaşımcılık ruhu çocukluk yaşlarında kazanmalıdır. Yetişkin insan statüsüne ulaşmış bireylerin bu ruh anlayışını kazanması oldukça zordur. Bu yüzden çocuklarımızın ilerleyen yaşlarda paylaşımcı bireyler olmasını sağlamak için gerekli dersleri zamanında vermeliyiz. Günümüz dünyasında göz gezdirdiğimizde bu durumun insanlığın başında olan en büyük sorunlardan bir tanesi olduğunu düşünüyoruz. Normal şartlar altında paylaşmak bir insan için oyun oynamak kadar kolaydır. Ateş ve su oynarken paylaşmanın ne kadar güzel olduğunu ve her ne kadar zıt olsak yani birbirimize benzemesek de karşılıklı olarak hayatlarımızın daha kolay geçmesini sağlayabileceğimizi öğreniyoruz. Eğlendiğimiz esnada bu konuları dikkatli bir şekilde düşünemiyoruz. Fakat yapımcıların insanoğluna vermek istediği ders ağır ağır bilinçaltımıza işliyor ve farkında bile olmadan dersimizi almış oluyoruz. Kesinlikle çocuklarımıza ders almak için bu oyunu oynamaları gerektiğini söylemeyelim. Onların bu durumu fark etmemesi gerekiyor. Eğer durumun gerçek yüzünü fark ederlerse eğlenmek için değil de ders almak için bu işi yaptıklarını düşünecekler. Şüphesiz ki her çocuk ders almaktan kaçınır ve daha çok eğlenceli işlere yönelir. Elbette saatlerce oyun oynamalarına izin verdiğimiz için biraz şaşıracaklardır fakat ne kadar şaşırmış olsalar ve bu durumun tuhaf olduğunu düşünseler de bir an önce macerayı tatmak isteyeceklerdir. Her bireyin eğlenmeye hakkı var. Fakat eğlenmek uğruna sahip olduğumuz değerli vakti kaybetmememiz gerekiyor. Eğlenirken öğrenebilmek için alternatif yöntemler bulmalı ve bu sayede zamanımızı da korumalıyız. Su ve ateş eğlenirken öğrenmek isteyenler için en uygun alternatifler arasında.

Çocukların yanı sıra ateş ve su oyunu yaşını almış insanlarında ilgisini çekmeyi başarmaktadır. Bunun sebebini oyunun akıcı bir maceraya sahip olmasına bağlayabiliriz. Aynı zamanda kişiyi zorlayan ve mantık kullanmasını gerektiren bölümler oyunun tadını iyice artırıyor. Oyunda öncelikle zamanı iyi kullanmak gerekiyor. Zamanı yeterince iyi kullanmayı başarırsanız aldığınız puan oldukça yüksek olacak. Zamanı iyi kullanmanın yanı sıra dikkatimiz hiçbir zaman dağılmamalı. Dikkatimizin dağıldığı durumlarda engelleri yanlış karakterlerle birlikte kaldırmaya çalışabiliyoruz. Bu durum ulaşmış olduğumuz seviyeyi başarıyla tamamlamamıza engel olacak ve bizi tekrar uğraşmak zorunda bırakacaktır. Yeni seviyelerle tanışmak yerine dikkatsiz davranışlar sergileyerek bölümün baştan başlamasına neden olursak yalnızca zaman kaybetmiş oluruz. Ateş ve su oyununun internet kullanıcılarına vermek istediği dersler arasında paylaşımcılığın öneminin yanı sıra zamanı iyi kullanmakta vardır. Koca bir paragraf halinde anlattığımız oyunu kısaca özetlememiz gerekirse hem paylaşmanın ne kadar önemli olduğunu hem de zamanı iyi kullanmanın avantajlarını öğreneceğiz. Bunun yanı sıra zorluk seviyesi zaman ilerledikçe artıyor. Ateş ve suda yer alan seviye kavramıyla bilgisayar oyunlarının var olmaya başladığı ilk günden beri tanışmaktayız. Oynadığımız ilk bölüm gözümüze biraz kolay gelebilir. Fakat burada oyunun kolay olduğunu düşünerek büyük bir yanılgı içerisine düşmüş oluruz ve ilerleyen aşamalarda zorlanırız. Konsantre kaybı yaşamamak için yanılgıya düşmememiz gerekiyor. Bu oyunda yanılgıya düşmek ateşin sönmesine, suyunda buharlaşmasına neden olur.

Daha önce su ve ateş oyunuyla tanışmadınız ve nasıl oynandığını merak mı ediyorsunuz? Öncelikle oyuna başlamak için herhangi bir dosya yükleme işlemine gerek duyulmadığını bildirelim. Bunun yanı sıra oyuna giriş için sizden ücret ödemenizde talep edilmiyor. Web sitemiz internette eğlenmek isteyen oyun severlerin rahat etmesini sağlamak adına gerekli tüm önlemleri almıştır. Öncelikle konuyla ilgili sayfalarda oyunun farklı görselleri yer almaktadır. Bu görseller doğrultusunda üzerine tıklamadan önce en azından oyunun neye benzediğini öğrenmiş oluruz. Görsellerin yanı sıra oyunla ilgili açıklamalar sayfada yer alır. Açıklamalarda öncelikli amaç oyunun konu hikayesi hakkında bilgi vermektir. Bahsi geçen bu bilgiler doğrultusunda oyunun ilgi alanınıza uyup uymadığını öğrenebilirsiniz. Oyun ilgi duyduğunuz konularla uyumluysa daha fazla arama yapmadan eğlenmeye başlarken eğer ilgi duyduğunuz alanlarla uyumlu değilse oyun içerisinde vakit kaybetmeden farklı türlerde arama yapabiliyoruz. Konu hikayesinin dışında söz edilen bilgiler arasında Hangi tuşları kullanarak görevleri yapacağımız ve dikkat etmemiz gereken hususlar vardır. Oyunda neler yapmamız gerektiği, zorlu görevleri aşmak için kullanabileceğimiz ipuçları ve daha fazlası açıklamalarda yer alır. Çoğu zaman olduğu gibi bu oyunda da karşımıza aşmamız gereken bazı zorluklar çıkıyor. Eğer daha önce bu zorlukların yer aldığı bölümle karşılaşmadıysanız Site ziyaretçilerimizin dosya yüklemesini engellemek adına oluşturduğumuz çevrimiçi oyun sistemi kaliteli bir alt yapıya sahiptir. Oyunla ilgili dosyaların kayıt olduğu sunucularda herhangi bir aksaklık yaşanmaz ve bu sunucular oldukça hızlıdır. Eğer kullandığınız internet bağlantısı yeteri kadar hızlıysa oyun saniyeler içerisinde yüklenir ve kolaylıkla oynamaya başlarsınız.

Çoğu insan ateş ve su oyunuyla ilk tanıştığı an daha önce bu eğlenceyi yaşamamış olduğu için gereğinden fazla vakit kaybettiğini düşünmektedir. Daha fazla vakit kaybetmeden mücadeleci ruhumuzu ortaya koyalım. Su ve ateş bir araya gelerek hayatta var olan zıt kavramların her şart altında bir araya gelerek zorlukları ortadan kaldırabileceğini bizlere anlatıyor.


Bir önceki yazımız olan Altın Avı Oyunu başlıklı makalemizde Altın Avcısı, altın avcısı oyna ve Altın Avcısı Oyunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar Hakkında

Yazar : Eğitsel Oyunlar

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

hilal
07 Mart 2015 - 5:43 am

oyunlar açılmıyoooooooooooor

Soner İŞBECER
07 Mart 2015 - 4:47 pm

Hilal, oyunlar açılıyor. 🙂 Biz de bir sıkıntı yok.

mustafa
25 Mart 2015 - 9:35 am

çokkkkkkkk güzelllllllllllll

zeliha
30 Mart 2015 - 7:00 am

oyuna bakın be

zeliha
30 Mart 2015 - 7:01 am

hala çocuk gibi oyun oynuyorlar

nehir
30 Mart 2015 - 4:24 pm

güzel oyunlar var……….

nehir
30 Mart 2015 - 4:27 pm

bi de açabilsenn

nehir
30 Mart 2015 - 4:31 pm

hilal benimki de açılmıyor 🙂

nehir
30 Mart 2015 - 4:35 pm

🙁 🙁 🙁

fatih
30 Mart 2015 - 4:36 pm

nehir seni seviyorum.

fatih
30 Mart 2015 - 4:37 pm

canım benim..:)

fatih
30 Mart 2015 - 4:38 pm

fatih bu şakalarından nefret ediyorum…:(

fatih
30 Mart 2015 - 4:39 pm

tamam tamam:(

fatih
30 Mart 2015 - 4:39 pm

🙂 .) 🙂

fatih
30 Mart 2015 - 4:39 pm

🙂 🙂 🙂

zeybey
21 Nisan 2015 - 11:40 am

bu nedır galduk beleya ander da gaybana

kardelen
05 Mayıs 2015 - 3:04 pm

benc bu oyun süpppperrrrrrrrrrrrrrr:):)

ismini vermek istemeyen kullanıcı
12 Mayıs 2015 - 11:55 am

oyunlar açılmıyor ama çok güxel oyunlar var

ismini vermek istemeyen kullanıcı
12 Mayıs 2015 - 11:57 am

fatih kız düşkünü olmamanı yapmamanı tavsiye ederim dostum 😀

ceren
22 Mayıs 2015 - 7:28 am

;))))))))))))))))))))))

kübra
25 Mayıs 2015 - 11:02 am

oyunlarrrr açılmıyorrrrrrr

kübra
25 Mayıs 2015 - 11:02 am

lütfen açılsın yoksa şikayet edecegim 🙁

kübra
25 Mayıs 2015 - 11:03 am

:(p

ceren
28 Mayıs 2015 - 11:23 am

kübracım bizimki açılıyor neden açılmıror ki :*

cafer
13 Ekim 2015 - 8:06 am

bu oyun ççççççççççççççççooooooooooookkkkkkkkkkkkkkk harika

cafer
13 Ekim 2015 - 8:08 am

bu site çok harika

cafer
04 Kasım 2015 - 7:21 am

mal gibi

aswero3ar8cg
26 Kasım 2015 - 10:31 am
sanane bee ismimdenn
22 Şubat 2016 - 11:06 am

sıkıcı yha

zehra
27 Şubat 2016 - 9:33 pm

bende açılmıyor ama ..

kestanee88
27 Şubat 2016 - 9:34 pm

:):):):):):):):):)):):):):):):(:(:(:(:(:(:(:((:(:(:(:(:(:(:(:(:(:((:(:(:(://///>/>/>/:/:/:/:/://:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/://:/:/:/:/:/:/7


Sitemizde En Çok Oynanan Oyunlar

Atv Motor Oyunu Engelli Parkur ATV motor, 3, 4, ve 6 tekerlekli modell ...
HEMEN OYNA
Zirveye Uçuş Her insan iyi bir bilgisayar kullanıcıs ...
HEMEN OYNA
Blok Devirme Blok devirme oyununda bir tarafta kulla ...
HEMEN OYNA
Akıllı Küre Oyunu Akıllı küre, seri düşünme ve beraberind ...
HEMEN OYNA
Dune Buggy Dune Buggy, oyunculara bir takım kazanı ...
HEMEN OYNA
Ateş ve Su Ateş ve su, internet dünyasının en popü ...
HEMEN OYNA
Çılgın ATV Yarışı Oyna Çılgın ATV yarışı her bilgisayar oyuncu ...
HEMEN OYNA
Balon Patlatma Balon patlatma oyunu geçmiş dönemlerde ...
HEMEN OYNA
Angry Birds Oyunu Angry Birds, oyununun Türkçe karşılığı ...
HEMEN OYNA
Altın Avı Oyunu Altın avı, eğitsel bir oyundur. Oyun oy ...
HEMEN OYNA
10’a Tamamlama Oyunu 10’a tamamlama oyunu hem eğitsel hem de ...
HEMEN OYNA
Akıl Okuma Zihninize güveniyor musunuz? Eğer zihni ...
HEMEN OYNA
İl Bulma Oyunu İl bul oyunu, bir süre oynandığında kiş ...
HEMEN OYNA
Çarpışan Arabalar Çarpışan arabalar, hem çocukların hem d ...
HEMEN OYNA
Yağmurdan Kaçış Yağmurdan kaçış, düşünme ve strateji ür ...
HEMEN OYNA

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Kim 500 Milyon İster! (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Kim ..
Mevsimler Oyunu (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Çocukların ..
İl Bulma Oyunu (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); İl ..
Atv Motor Oyunu Engelli Parkur (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); ATV ..

Son Yapılan Yorumlar

Eğitsel oyun nedir? için Eğitsel Oyunlar diyorki;

Mail adresinize iletişim maili gönderiyorum. İlginiz için teşekkürler.

Eğitsel oyun nedir? için Serife diyorki;

Merhaba benimde bir egitsel oyunum var nasıl irtibata gecebilirim

Eğitsel oyun nedir? için Hüseyin diyorki;

Abi ödevimi yapıyorum
  • Tavsiye Linkler