Atv Motor Oyunu Engelli Parkur

18.06.2016 tarihinde Eğitici Oyunlar kategorisine eklenmiş, 3.115 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.


ATV motor, 3, 4, ve 6 tekerlekli modellere sahiptir. Özellikleri iki kişinin üzerinde seyahat edebilmesi ve her türlü arazi koşullarında ulaşım sağlamasıdır. En çok tercih edilen ve üretimi en çok yapılan ATV motor türü 4 tekerlekli olanlardır. Çünkü bu model seyahat rahatlığı ve güvenliği açısından diğerlerinden daha rahattır. 3 tekerlekli ATV motor modelleri diğer modellere göre daha çok yana yatma, çamura batma özelliği taşıdığı için diğerlerine oranla kaza riski büyüktür. Son zamanlarda dünyada popüler hale gelen ATV motorları, günümüzde de sık sık kullanılmaya başlamıştır. Hem bireysel seyahatlerde hem de ticari atılımlarda ATV motorların ön plana çıktığı görülür.

ATV motor yalnızca iş dünyasında ya da bireylerin seyahat etmesi için kullanılmamaktadır. Geniş kapsamlı bilgisayar oyunlarında, eğitsel internet oyunlarında ve sürüş simülasyonlarında da ön plana çıkmaktadır. Geniş kapsamlı bilgisayar oyunlarında daha çok vakit geçirme aracı olarak kullanılırken eğitsel oyunlarda bireye bazı kazanımlar sağlamak için kullanılır. Eğitsel ATV motor oyunun bireye sağladığı en büyük kazanım el becerilerinin gelişimde oynadığı büyük roldür. Bilgisayarda boş vakit geçirmeyerek eğitsel ATV motor oyunu oynayan genç – yaşlı herkes kendi adına bir takım kazanımlar elde etmiş olur. Elde ettiği bu kazanım el becerisi olarak adlandırılır. El becerisi bir uzmanlık konusudur, gerçekleştirilen herhangi bir işte el hareketlerinin o işe en yatkın şekilde hareket etmesidir. El hareketleri gelişen ve yaptığı işe uyum sağlayan birey bilek hareketleri sayesinde her işini kısa sürede halleder, vaktinden tasarruf sağlar. Engelli Parkur ATV motor oyunu sayesinde gelişen el becerilerinin insana sağladığı en büyük kazanım nesnelere şekil verme ve elin tuttuğu nesneleri zihnin tasarladığı hale getirebilmedir. İnsan, yapısı itibariyle zekâsını kullanan ve zekâsı aracılığıyla harikulade tasarımlar yapabilen bir varlıktır. Bu yüzden insan her işini aklına hükmederek gerçekleştirir. Fakat aklın tasarladığı ve gerçekleşmesini istediği hamleleri yapan araçlar ise vücudun organlarıdır. Aklın tasarladığı şeyler kendiliğinden oluşmaz ve bir takım vücut becerilerine ihtiyaç duyulur. Eğitsel ATV motor oyunu sayesinde gelişen insan bileği her işe yatkın hale gelir ve beynin tasarımlarını nesne üzerinde her türlü uygulayabilir. Eğitsel ATV motor oyununun diğer bir amacı da beyin jimnastiği yapılmasını sağlamaktır. Bu sayede beyin rahat düşünmeye başlar ve beraberinde insan zihni düşünmeye çalışırken an içerisinde bilekleri de nesne biçimlendirmelerini uygulamaya başlar. Çünkü el ve kol kasları zihinle ortak güdüm kurabilir hale gelmiştir. Beyin düşünür, tasarlar ve tasarımına son noktayı verir. İşin geriye kalanı artık vücudun organlarına bağlıdır.

Eğitsel oyunları oynayabilmek için bilgisayarınıza herhangi bir yazılım kurmanıza ya da online ödeme yapmanıza gerek yok. Sizlere zihin becerileri, bilek hareketleri, strateji planlama vb. her konuda kazanım sağlayabilecek her türlü eğitsel oyuna dilediğiniz an erişim sağlayabilmeniz için hepsini site arşivlerimize yerleştirdik. Sitemize gelen ziyaretçi istediği her eğitsel oyunu dilediği süre kadar oynama hakkına sahiptir. Birey eğitsel oyunları oynar, karşısına bir takım zorluklar çıkar. Eğitsel oyunların amacı bireyin karşısına çıkan zorluklarda strateji kurarak ve fikirlerini kısa sürede uygulamaya kurarak aşması önemlidir ve insanın anlık düşün uygula sisteminin gelişmesi hedef alınır. Bileklerinizle birlikte, zihninizi geliştirebilmeniz için lüks spor salonlarınıza katılmanıza ve onca masrafın omuzlarınıza yüklenmesine gerek yok. Bilek hareketleriniz artık düşüncelerinize yabancı kalmasın. Düşüncelerinizi ve bileklerinizi birbiriyle tanıştırdığınızda el çözümü gerektiren anlık işleri kısa sürede halledebildiğinizi ve kendi adınıza büyük ölçüde zaman tasarrufu elde ettiğinizi görürsünüz.


Bir önceki yazımız olan Kesirli İşlem Oyunu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Terimler :
Yazar Hakkında

Yazar : Eğitsel Oyunlar

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


Sitemizde En Çok Oynanan Oyunlar

Atv Motor Oyunu Engelli Parkur ATV motor, 3, 4, ve 6 tekerlekli modell ...
HEMEN OYNA
Zirveye Uçuş Her insan iyi bir bilgisayar kullanıcıs ...
HEMEN OYNA
Blok Devirme Blok devirme oyununda bir tarafta kulla ...
HEMEN OYNA
Akıllı Küre Oyunu Akıllı küre, seri düşünme ve beraberind ...
HEMEN OYNA
Dune Buggy Dune Buggy, oyunculara bir takım kazanı ...
HEMEN OYNA
Ateş ve Su Ateş ve su, internet dünyasının en popü ...
HEMEN OYNA
Çılgın ATV Yarışı Oyna Çılgın ATV yarışı her bilgisayar oyuncu ...
HEMEN OYNA
Balon Patlatma Balon patlatma oyunu geçmiş dönemlerde ...
HEMEN OYNA
Angry Birds Oyunu Angry Birds, oyununun Türkçe karşılığı ...
HEMEN OYNA
Altın Avı Oyunu Altın avı, eğitsel bir oyundur. Oyun oy ...
HEMEN OYNA
10’a Tamamlama Oyunu 10’a tamamlama oyunu hem eğitsel hem de ...
HEMEN OYNA
Akıl Okuma Zihninize güveniyor musunuz? Eğer zihni ...
HEMEN OYNA
İl Bulma Oyunu İl bul oyunu, bir süre oynandığında kiş ...
HEMEN OYNA
Çarpışan Arabalar Çarpışan arabalar, hem çocukların hem d ...
HEMEN OYNA
Yağmurdan Kaçış Yağmurdan kaçış, düşünme ve strateji ür ...
HEMEN OYNA

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Kim 500 Milyon İster! (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Kim ..
Mevsimler Oyunu (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Çocukların ..
İl Bulma Oyunu (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); İl ..
Atv Motor Oyunu Engelli Parkur (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); ATV ..

Son Yapılan Yorumlar

Eğitsel oyun nedir? için Eğitsel Oyunlar diyorki;

Mail adresinize iletişim maili gönderiyorum. İlginiz için teşekkürler.

Eğitsel oyun nedir? için Serife diyorki;

Merhaba benimde bir egitsel oyunum var nasıl irtibata gecebilirim

Eğitsel oyun nedir? için Hüseyin diyorki;

Abi ödevimi yapıyorum
  • Tavsiye Linkler