Dune Buggy

25.03.2015 tarihinde Flash Oyunlar kategorisine eklenmiş, 14.759 Kişi Okumuş ve 6 Yorum Yapılmış.


Dune Buggy, oyunculara bir takım kazanımlar sağlamak amacıyla tasarlanmış eğitsel bir oyundur. Oyunda amaç oyuncuya yalnızca bir kazanım sağlamak değil aynı anda birkaç kazanım sunarak aynı anda birkaç kişisel becerisinin aynı anda kullanılmasını sağlamaktır. Bu sayede insan sahip olduğu yetenekleri kısıtlı bir biçimde sırayla kullanmak yerine, art arda aynı anda kullanabilir.

Dune Buggy eğitsel oyununda ilk amaç kişinin karşısına çıkan kolaylıklara aldanmasına engel olmaktır. Çünkü oyunda karşımıza çıkarılan ilk seviyeyi yalnızca ileri ok tuşuna basarak geçebilirken ardından karşılaştığımız diğer seviyede yüzlerce kez yön tuşlarını kullanmamız gerekiyor. Burada ilk seviyenin kolaylığına aldanan bir insan ikinci seviyeyi geçmekte zorlanacak, hatta seviyeyi tamamlayamadan arazi aracını yakacaktır. Oyuncu ilk denemesinde hüsrana uğrar ve karşısına çıkan kolaylıklara aldanmaması gerektiğini öğrenir. “Dune Buggy“, oyununun bireye sağlamak istediği ilk kazanım aldanmamayı öğretmektir. Oyuncu bunu anladığında ilk kazanım aşaması başarıyla atlatılmış olur. Artık birey karşısına çıkan kolaylıkları en iyi şekilde değerlendirmeyi bilir ve asla böbürlenme duygularının kendini esir etmesine izin vermez. Kısa süre içerisinde kolaylığın ardından çıkabilecek herhangi bir zorluğa karşı her zaman hazırdır.

Dune Buggy Eğitsel Oyunun Aldanmama Aşamasında Sağladığı Kazanımlar

  • Görünüşte sağlanan kolaylıklara aldanmadan, her an karşısına çıkabilecek zorluğa hazır olmak,
  • Sizleri tuzağa düşürmek için hazırlanan hileye, oyunlara gelmemek,
  • Bireyin başarısızlığa düşmemesini sağlamak ve beraberinde düş kırıklığı, vakit kaybetmek gibi durumlara engel olmak.

Dune Buggy eğitsel oyunu, tarafından sağlanan ikinci kazanım iyi değerlendirme becerileridir. Her insan hayatında başarılı olmak ve vaktini mutlu geçirmek ister. Fakat isteklerini gerçekleştirebilmek için yaptıkları oldukça kısıtlıdır. Kısa sürede akıp giden hayatını en iyi şekilde yaşamak için karşısına çıkan fırsatları değerlendirmeli, gözden kaçırmamalıdır. Dune Buggy eğitsel oyununda aracınızla hareket ederken etrafa gizlenmiş bir takım faydalı haklar bulunmaktadır. Bunları gözden kaçırmadan elde etmeyi başarabilirseniz oyunu daha yüksek puanla tamamlayabilir ve karşınıza çıkan zorlu parkurları en kolay şekilde aşabilirsiniz.

Dune Buggy Eğitsel Oyununun Değerlendirme Becerileri Aşamasında Sağladığı Kazanımlar

  • Hayat şartlarınızı daha hale getirecek bir takım kazanımları gözden kaçırmaz, kendinize ufak bir iyilik yaparak onu elde etmeyi başarırsınız.
  • Dikkatinizi yalnızca hayatınıza en büyük katkıyı yapacak işe yöneltir, harici işlerle oyalanarak değerli vaktinizi tüketmezsiniz.
  • Karşınıza çıkan fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeye başladığınızda, kendinize duyduğunuz güven artar ve diğer işlerinize girerken kendinize özgüven duyarsınız.
  • Fırsatları en iyi şekilde değerlendirebilmenin yalnızca günü rahat tamamlamamak olduğunu anlar, geleceğe yönelik hayatınızı daha lüks hala getirebilecek stratejilerin kurulması gerektiğini öğrenirsiniz. Gelecek zamanlarda daha güzel bir hayat yaşayacağını düşünmek bile insana mutluluk verir.

Eğitsel oyunlar, insanlara her konuda sınırsız sayıda kazanım sağlar. İnsan vaktini eğlenerek geçirirken boşa zaman harcamış olmaz. Hem eğlenmiş hem de hayatını daha iyi şartlara ulaştırabilecek kazanımlar elde etmiş olur. Her eğitsel oyunun kendine özel oyuncuya sağladığı kazanımlar vardır. Bu yüzden eğitsel oyun oynamadan önce ilk olarak bizlere hangi kazanımları sağladığını ölmeliyiz. Beraberinde de hangi kazanımları elde etmeye ihtiyaç duyduğumuzu biliyor olmamız gerekir. Yoksa becerilerimizin tam olduğu bir konuda kendimizi eğitmeye çalışmak zaman kaybından başka hiçbir şey değildir. Aynı zamanda eğitsel oyunlar vakti en iyi şekilde değerlendirmeyi ve insanın hayatı boyunca sahip olduğu kısıtlı zamanı en iyi şekilde kullanmayı öğretir. Eğitsel oyunların sağladığı kazanımları birey başarıyla elde ettikten sonra sahip olduğu her fikir kısa süre içerisinde uygulamaya geçer.

 


Bir önceki yazımız olan Toplama İşlemi Oyunu başlıklı makalemizde toplama işlemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar Hakkında

Yazar : Eğitsel Oyunlar

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

ceren
29 Mayıs 2015 - 7:44 am

ne bu yaaaaaaaaaaaaa:)))

mehmet bok
31 Mayıs 2015 - 5:50 pm

Ay cnm benim çok güzel oyunnnnnn 🙂

ceren
01 Haziran 2015 - 7:29 am

mehmet her şeyde bunu demek zorundamısın akıllı ol lütfen 🙂

ceren
01 Haziran 2015 - 8:02 am

senin soy adın nasıl ya BOK saçmalık ötesi bir şey :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) 🙂 🙂 🙂 gül gül öldüm ya sen çok yaşa sen beni güldürdün allahta seni güldürsün 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

damla
03 Haziran 2015 - 11:23 am

ceren arkadaşım sana katılıyorum Boooook diye soy adı olurmu yaaaaaaaaa

ömer
04 Haziran 2016 - 7:09 am

müthhhhhhhhhhhhhhhiiiiiiiiiiiiiiiiişşşşşşşşşşşşşşşşşş


Sitemizde En Çok Oynanan Oyunlar

Atv Motor Oyunu Engelli Parkur ATV motor, 3, 4, ve 6 tekerlekli modell ...
HEMEN OYNA
Zirveye Uçuş Her insan iyi bir bilgisayar kullanıcıs ...
HEMEN OYNA
Blok Devirme Blok devirme oyununda bir tarafta kulla ...
HEMEN OYNA
Akıllı Küre Oyunu Akıllı küre, seri düşünme ve beraberind ...
HEMEN OYNA
Dune Buggy Dune Buggy, oyunculara bir takım kazanı ...
HEMEN OYNA
Ateş ve Su Ateş ve su, internet dünyasının en popü ...
HEMEN OYNA
Çılgın ATV Yarışı Oyna Çılgın ATV yarışı her bilgisayar oyuncu ...
HEMEN OYNA
Balon Patlatma Balon patlatma oyunu geçmiş dönemlerde ...
HEMEN OYNA
Angry Birds Oyunu Angry Birds, oyununun Türkçe karşılığı ...
HEMEN OYNA
Altın Avı Oyunu Altın avı, eğitsel bir oyundur. Oyun oy ...
HEMEN OYNA
10’a Tamamlama Oyunu 10’a tamamlama oyunu hem eğitsel hem de ...
HEMEN OYNA
Akıl Okuma Zihninize güveniyor musunuz? Eğer zihni ...
HEMEN OYNA
İl Bulma Oyunu İl bul oyunu, bir süre oynandığında kiş ...
HEMEN OYNA
Çarpışan Arabalar Çarpışan arabalar, hem çocukların hem d ...
HEMEN OYNA
Yağmurdan Kaçış Yağmurdan kaçış, düşünme ve strateji ür ...
HEMEN OYNA

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Kim 500 Milyon İster! (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Kim ..
Mevsimler Oyunu (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Çocukların ..
İl Bulma Oyunu (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); İl ..
Atv Motor Oyunu Engelli Parkur (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); ATV ..

Son Yapılan Yorumlar

Eğitsel oyun nedir? için Eğitsel Oyunlar diyorki;

Mail adresinize iletişim maili gönderiyorum. İlginiz için teşekkürler.

Eğitsel oyun nedir? için Serife diyorki;

Merhaba benimde bir egitsel oyunum var nasıl irtibata gecebilirim

Eğitsel oyun nedir? için Hüseyin diyorki;

Abi ödevimi yapıyorum
  • Tavsiye Linkler