Kim 500 Milyon İster!

05.09.2014 tarihinde Meb Eğitsel Oyunlar kategorisine eklenmiş, 1.059 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.


Kim 500 Milyon İster eğitsel oyunlar arasında yer alır. Oyunda amaç bilgi ve mantığı kullanarak sorulara cevap vermek ve karşılığında para kazanmaktır. Her soru bireye milyarlarca lira değerinde para kazandırabilir. Oyuncunun kim 500 milyon ister yarışmasında yanlış yapma hakkı yoktur. Ayrıca jokerler haricinde soruya bir kez cevap verme hakkı bulunur. Soruya bir kez cevap verdiğinde emin olduğunu belirtir ve ardından sonucu görür. Sonuç aşaması nettir, oyuncunun ya kazandığını ya da kaybettiğini söyler.

Jokerlere gelecek olursak, oyuncunun üç tane joker hakkı vardır. Eğer on beş bin lira barajını geçebilirse bir joker daha eklenir. Jokerlerinin hiçbirini kullanmadığını varsayarsak toplam olarak 4 adet jokeri bulunur. En sık ve ilk olarak kullanılan joker kim 500 milyon ister seyircilerine sormaktır. Yarışmacı hakkında fikir sahibi olmadığı soruyu seyirciye yöneltir. Seyircinin soruya cevap vermek için yaklaşık olarak 10 saniyesi bulunur. Burada yarışmacının seyircilere güvenmesi ve onların söylediği şıkkı seçmesi gerekir. Seyircilerin verdiği cevaplar %99 ihtimalle doğru çıkar, yanılma payları yoktur ve seyircilere sorulan sorular genel anlamda ilk sorular olduğu için cevapları basittir. Kişi yalnızca yarışma heyecanından dolayı o soruya cevap verememiş ya da bir ihtimal hayatında öyle bir olayla karşılaşmamıştır. Kim 500 Milyon İster eğitici oyununda seyircilere sorma hakkından sonra telefonla bir yakını arama hakkı vardır. Yarışmaya katılmadan önce bu joker için yaklaşık olarak üç yakınınızın telefon numarasını verirsiniz. Eğer yarışmada yardıma ihtiyaç duyarsanız ve bir yakınınızı aramanız gerekirse sunucu sizlere hangi yakınınızı aramak istediğini sorar. İstediğiniz herhangi birini seçmekte özgürsünüz. Daha sonra sizlere yaklaşık olarak 30 saniye süre verilir. 30 saniye içerisinde telefondaki yakınınıza soruyu sorar, cevap vermesini beklersiniz. Eğer 30 saniyede soruya bir cevap alamazsanız telefon kapanmak zorundadır, cevap verilmesi beklenmez. Telefon joker hakkından sonra yalnızca 3. joker hakkınız kalır. Eğer 7. soruyu geçemezseniz 4. bir joker hakkınız bulunmayacaktır. 3. joker hakkının ne olduğuna değinecek olursak yarı yarıya elemedir. Sizlere verilen dört şıktan iki tanesini eler ve karşınızda yalnızca iki şık kalır. Bu sayede cevap verme şansınız %25 iken %50’ye kadar çıkar. Yedinci soruya kadar başarıyla geldiğinizi ve yedinci soruyu da doğru cevaplandırdığınızı düşünürsek geriye dördüncü joker hakkı gelecektir. Bu hakla bir soruya iki kez cevap verebilirsiniz. Kimse verdiği cevabın yanlış olmasını istemez fakat verdiğiniz ilk cevap yanlışsa geriye kalan üç şıktan birini daha seçebilirsiniz. Bu joker en çok iki şık arasında kalan yarışmacılar tarafından kullanılmakta, çoğu zamanda verdikleri ilk cevaplar doğru çıkmaktadır. Bu durumda iki cevap joker hakkı boşa kullanılmış olur. Cevabından emin olduğumuz sorularda bu hakkı kullanmamalıyız.

İki cevap hakkı yarı yarıya eleme hakkıyla birlikte kullanıldığında sorunun doğruluk oranı %100 olacaktır. Yarı yarıya eleme hakkı iki şıkkı ortadan kaldırmakta ve geriye cevap verebileceğiniz yalnızca iki şık kalmaktadır. Şimdi önümüzde yalnızca iki şık kaldı ve birde iki cevap verme hakkımız var. Bu sayede her iki şıkkı da seçebilecek ve garantili bir şekilde paramızı kazanacağız. 15.000 TL kazandıktan sonra gelen bu hakkın yanında yarı yarıya eleme hakkı da varsa 30.000 TL cepte diyebiliriz.  Burada dikkat edilmesi gereken husus ilk önce yarı yarıya eleme hakkını kullanmaktır. Diğer hakkınız olan iki cevabı daha önce kullanmak ister ve verdiğiniz cevapların her ikisi de yanlış olursa yarı yarıya eleme jokerini kullanma hakkınız olmayacaktır.


Yazar Hakkında

Yazar : Eğitsel Oyunlar

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


Sitemizde En Çok Oynanan Oyunlar

Atv Motor Oyunu Engelli Parkur ATV motor, 3, 4, ve 6 tekerlekli modell ...
HEMEN OYNA
Zirveye Uçuş Her insan iyi bir bilgisayar kullanıcıs ...
HEMEN OYNA
Blok Devirme Blok devirme oyununda bir tarafta kulla ...
HEMEN OYNA
Akıllı Küre Oyunu Akıllı küre, seri düşünme ve beraberind ...
HEMEN OYNA
Dune Buggy Dune Buggy, oyunculara bir takım kazanı ...
HEMEN OYNA
Ateş ve Su Ateş ve su, internet dünyasının en popü ...
HEMEN OYNA
Çılgın ATV Yarışı Oyna Çılgın ATV yarışı her bilgisayar oyuncu ...
HEMEN OYNA
Balon Patlatma Balon patlatma oyunu geçmiş dönemlerde ...
HEMEN OYNA
Angry Birds Oyunu Angry Birds, oyununun Türkçe karşılığı ...
HEMEN OYNA
Altın Avı Oyunu Altın avı, eğitsel bir oyundur. Oyun oy ...
HEMEN OYNA
10’a Tamamlama Oyunu 10’a tamamlama oyunu hem eğitsel hem de ...
HEMEN OYNA
Akıl Okuma Zihninize güveniyor musunuz? Eğer zihni ...
HEMEN OYNA
İl Bulma Oyunu İl bul oyunu, bir süre oynandığında kiş ...
HEMEN OYNA
Çarpışan Arabalar Çarpışan arabalar, hem çocukların hem d ...
HEMEN OYNA
Yağmurdan Kaçış Yağmurdan kaçış, düşünme ve strateji ür ...
HEMEN OYNA

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Kim 500 Milyon İster! (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Kim ..
Mevsimler Oyunu (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Çocukların ..
İl Bulma Oyunu (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); İl ..
Atv Motor Oyunu Engelli Parkur (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); ATV ..

Son Yapılan Yorumlar

Eğitsel oyun nedir? için Eğitsel Oyunlar diyorki;

Mail adresinize iletişim maili gönderiyorum. İlginiz için teşekkürler.

Eğitsel oyun nedir? için Serife diyorki;

Merhaba benimde bir egitsel oyunum var nasıl irtibata gecebilirim

Eğitsel oyun nedir? için Hüseyin diyorki;

Abi ödevimi yapıyorum
  • Tavsiye Linkler